Bayraklı Halı Yıkama Bayraklı Halı Yıkama Bayraklı Halı Yıkama


Bayraklı Halı Yıkama Hizmetler


Makina Halısı Yıkama

Sanayi tipi kuru vakum makinası blower ile arkalı önlü vakumlanarak kaba kir ve tozlardan arındırılır. Bu safhalardan sonra halılar yıkama alanına alınarak bol su ile ıslatılır. Antibakteriyel, antistatik, antialerjik ERA 111 halı şampuanı tatbik edilerek endüstriyel fırça makinası ile ön ve arka yüzü optimum oranda fırçalanarak kirlerin çözülmesi sağlanır. Hav aralarındaki kir ve diğer maddelerin üste çıkması için su hortumu halının altına alınarak kir atıcı yoğun gelberi uygulamasına başlanır.Bu işleme hav tabandan temiz su elde edilinceye kadar devam edilir. Yine işçilik faktörü bu aşamada oldukça önem arz eder. Su hortumu halının üstüne alınarak gelberi uygulamasına durulama ile birlikte devam edilir. İyice durulanan halılar saçak temizliği yapılarak santrüfüj içerisine yerleştirilip sıkma işlemine geçilir. Santrüfüj devrini aldıktan sonra son durulama için santrüfüj içinde dönen halıya tekrar su verilir. Sıkma işlemi tamamlandıktan sonra kapalı alanda askılara yerleştirilerek kurulama yapılır. Kurutma işlemi bitince son kontrolü yapılarak. parfümlenir ve ambalajlama işlemine geçilir.

El dokuma yün halı yıkama

Yıkama esnasında en büyük sorun halıların renklerinin birbirine karıstırılmasıdır. Bu tür halıların yıkanması mutlak suretle tek tek yapılmalıdır. El dokuma ,yün halı yıkamada kaba kir ve tozlardan arındırılmış halı ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmedden fırçalama işlemine geçilir. Fırçalama işlemi sonrası yine hızlı ve seri bir şekilde gelberi ile durulama yapılır. Halı uzun tüylü ise halı sampuanının tüy dip ve hav aralarına nüfuz etmesi için tek yönlü gelberiden önce ileri geri gelberi uygulamasıda yapılabilir. Kullanılan sampuanın bu halıların niteliklerine uygun olmasıda önemlidir. içeriğinde era faktörü bulunan ve ustalarımızca da önerilen ERA 111 halı şampuanı içeriğinde hidrosülfür de barındırması nedeniyle bu işe uygundur. Ayrıca bu tür halıarın yıkanmasın da; halı sampuanı karısımlı suyun içine şampuan ile uyumlu aktif klor atılması parlaklık ve hijyen sağlamada etkilidir. Gelberi ve durulama sonrası hiç vakit kaybetmeden yıkanan halı ;sıkma işine alınır. Sıkma esnasında kullanılarn boyanın akma ihtimaşinden dolayı yine tek basına sıkılır. Sıkma kazanından alınan halı hemen açılır ve askıya yerlestirilir. El dokuma ve yün halı yıkamada bütün ustalık ve hünerin püf noktası hızlı hareket etmedir. Özetle aşağıda yazılan uygulama zinciri takip edildiği sürece halıların boyalarının akması sonucu ,birbirine karışması ihtimali ortadan kaldırılmıs olur.

Shaggy makarna tufted halı yıkama

Bu tür halıları, normal halılarda kullanılan fırça ile yıkamak tehlikelidir.Son yıllarda yeni çıkan bu halılar hassas ve narin yapılıdırlar.Türk hanımlarının geleneksel temizlik anlayışı nedeniyle sulu sistem yıkanmasını istedikleri taktirde bildiğimiz yumuşak cinsten oto yıkama fırçası ile halı şampuanı yedirilerek fırçalanır ve gelberi kullanılmadan durulama yapılarak sıkma işlemine geçilir. Bu yöntem ile halının cinsine göre oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır.

Uzakdoğu çin nepal halı yıkama

Bu tür halılar, aynen el dokuma ve yün halıların yıkanmasında uygulanan teknikle yıkanırlar. Tek farklılık özellikle Nepal türlerinin açık renkli olmasından ötürü ,halı şampuanı karıştırılmış suya ,aktif klor konulmamasıdır.

Koltuk yıkama

Koltuk takımı yıkama emiş gücü yüksek sanayi tipi ıslak-kuru makina ile püskürtme emme yöntemi ile yapılır. Özel hazırlanmış leke çıkarıcılı ERA 111 Şampuan kullanılır. Kumaşın bütününe lokal uygulamalarla su ve temizlik maddesi püskürtülüp emdirilmesi suretiyle kirlerin vakume edilmesi sağlanır. Çok lekeli bölgeler kumaşın dokusuna zarar vermeyecek ölçüde temizleme maddesi ile silinir yada fırçalanır. Çalışma bitince kurumaya bırakılır.Kuruması için hava sıcaklığına göre ortalama 8-16 saat yeterlidir. Koltuk yıkama hizmetimiz için bir kaç gün önceden arayıp karşılıklı olarak çalışma gün ve zamanını belirlememiz gerekmektedir.

Halıflex yıkama

Yerinde duvardan duvara halıflex yıkama fırça makinası ve sanayi tipi ıslak kuru vakum makinası ile yapılır. Köpük ayarlı ERA 111 Halı Şampuanı ile fırçalama yapılarak kirlerin çözülmesi sağlanır. Fırça makinası ile verilen temizlik maddesi ve su vakume edilerek yıkama tamamlanır. Bu yıkamadan sonra %10 oranında nem kalır. Kuruması için hava sıcaklığına göre ortalama 8 – 14 saat yeterlidir.

Overlok:

İhtiyaç olması halinde Halınızın rengine uygun çift dikiş overlok yıkama öncesi gerçekleştirilir. Yırtıklar için ütü bandı ve her türlü saçak örme işlemleri gerçekleştirilir.